Aldatan Eşlerin Korkulu Rüyası

Kadın ve erkek ilişkilerinde mutlu olunduğu kadar mutsuz olunabilecek anlarda bulunmaktadır. Genelde eşler ve sevgililer arasında çıkan pürüzler oluşan sorunlar kişileri bazen yaşadıkları buhran ile birlikte farklı alanlara yönelmektedir. Kaçamaklar yâda halk arasında gönül kayması denilebilecek durumlar bazen bizleri hiç beklenmedik durumlar ile karşı karşıya bırakmaktadır.

Aldatmak ülkemizde ve Dünya’da epey bir yaygındır. Genel olarak yapılan araştırmalarda eşlerin ve sevgililerin ani karar değişimleri ile ortaya çıktığı söylenmektedir. Yani uzmanlar bunun uzun vadede verilmiş bir karar olmadığı belirtmektedir. Aldatıldığımı nasıl anlarım sorusu hepimizin aklında bir yer etmiştir. İşte şimdi hep birlikte eşlerimizin, sevgililerin bu süreç içerisinde neler yaşadığını öğrenip gözlem yaparak sorunu çözebiliriz.

Psikolojik Değişiklikler 

Eşler veya sevgililer aslında en çok psikolojik olarak kendilerini belli etmekten korkarlar. Çünkü ele verdiği zaman birçok sorununun olacağını bilmektedir. Fakat bir kere bulaştığı için geri adım atmaktan da çekinmektedir. Psikolojik değişimler aslında bir nevi ön tahmin yapmanıza yardımcı olabilir. Genelde ürkek tavırlar ile karşınıza çıkabilir. Sizi seven adam veya kadın birden sevgisini göstermekten ziyade sinirli ve asi tavırlarını ortaya çıkarabilir. Fakat genelde hemen hemen herkesin karakteri aynı psikoloji ile hareket etmeye bilir.

Teknolojik Etmenler

Telefon ve bilgisayarlar şüphesiz aldatan insanın en önemli araçlarıdır. Geçmiş dönemlerde masanın üzerinde olan telefon hiç beklenmedik anda ortadan kaybolur. Çünkü aldatan eşlerin korkusu en çok teknolojik araçlarda gizlidir. Yakalanmak veya fark edilmek onlar için artık bir şeylerin bittiği anlamına gelmektedir. Bu nedenle de asla ortada hareket etmemeye özen göstermektedir.

Fark Edilmek Duygusu

Aldatıldığını öğrenmenin yolları arasında fark edilmek epey bir önem taşımaktadır. Eşlerinizin gördüğü en büyük korku kesinlikle fark edilme duygusudur. Eskiden her şeyi ortalara saçarken artık daha kapalı bir kutu haline gelmiştir. Bir nevi kendi kabuğuna çekilmişte diyebiliriz. İçe kapanır ve kendi ile ilgilenmekten yanadır. Yani çoğu zaman sizlerin varlığını bile önemsemektedir. Bu durum genelde artık son evrelerde ortaya çıkar ve bir nevide ilişkiyi, evliliği bitirme noktası olarak tabir edilir.

Bir önceki yazımız olan Neden Casus Telefon Almalıyım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.