Yeni iPhone, Android’e karşı!

iphoneYeni iPhone Casus Telefon, Apple’ın Android’e kaptırdığı tahtı geri alması için ehliyetli olabilecek mi?

Apple hayranları, yeni iPhone’nun 10 Eylül’de tanıtılacağı iddiasının heyecanını yaşıyorlar. Markaya katı şekilde bağımlı kalan bilişim kullanıcıları, yeni iPhone’nun, Apple’ı yeniden liderliğe oturtacağına inanıyorlar.

Telefon piyasasında uzun süre iPhone ile önder vaziyette kalan Apple, Geçen yıl liderliğini Android telefonlara bırakmak zorunda kalmıştı. Çabucak yükselen Android işletim sistemi esnek yapısı okunuşu pratik tasarruf özellikleri ile gittikçe daha çok insanı cezbediyor.

Ancak Apple bu gidişatı durdurmak okunuşu yeniden önder konuma yükselmek için bilhassa bu kış döneminde duyuracağı yeni ürünlerine güveniyor. Apple yönetim kurulu da, şrketin büyük kar etmesine rağmen birincilikten inmiş olmasını dikkate alarak Apple CEO’su Tim Cook’u, önlemler alması için uyarmıştı.

Yeni iPhone’un yeniden birinciliğe yükselmesi için Apple’ın değişik “numaralar” yapacağı tahmin ediliyor . Mesela , telefonun ayrımlı renk seçeneklerinin olması okunuşu isteyenler için ahşap kasalı özel sürümlerin piyasaya çıkacağı konuşuluyor. Çünkü Google satın aldığı Motorola ile ürettiği Android telefonu Moto X ile bunları yapabiliyor.

Motorola’nın uzun süredir kullandığı, iPhone’da ise eksi kalan parmak izi okuma özelliğinin de son iPhone’a adapte edilmesi bekleniyor. Bu Şekilde üyeler yanlızca parmaklarını dokundurarak telefonun kilidini çözebilecekler.

Peki ama bütün şunlar Apple’a, kaybettiği tahtını geri kazandırabilecek mi? Bu, hem bir Apple’ın yeni ürünlerinin başarısına, hem bir de Android’in neler yapacağına bağımlı . Eğer Google Android 5 için çok fazla beklemez okunuşu mühim yeniliklere imzasını atarsa, Apple’ın işi olabildiğince zor. Ama bir zamanlar “Nokia’yı kimse geçemez” denilen, yakın geçmişe dek “Android iş yapmaz” iddialarına oyun alanı/sahne kalan cep piyasasında kalelerin ne şekilde yıkıldığını gören bizler için, hiçbir madde sürpriz olmamalı…

Bir önceki yazımız olan İphone 5, Hangi Operatörde Kaç Lira Olacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.